Zamów przez

Tłumacz strony

 

Ostropest plamisty - ziarno

Dostępność duża ilość
Cena: 5,00 zł
Cena netto: 4,07 zł
szt Zyskujesz 5 pkt [?]

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dotychczas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwierdzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby.

Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną.

Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Badania wykazały, że może on zwiększać stężenie glutationu nawet o 35%. Ostropest plamisty skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. Zioło to jest też silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym niż witaminy C i E, przeciwdziała więc uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

 

Skład:

ostropest plamisty – ziarno 100%

 

Charakterystyka:

-odtruwanie i regeneracja wątroby: sylimaryna będąca głównym aktywnym związkiem ostropestu plamistego jest jedną z najsilniej działających, znanych substancji chroniących wątrobę.

 

-normalizowanie replikacji komórek skóry : badania pokazują, że sylimaryna może normalizować replikację komórek skóry poprzez korygowanie współczynnika poziomów cAMP i cGMP (związków kierujących procesami dojrzewania i mnożenia się komórek). Dzięki temu działaniu oraz właściwościom przeciwzapalnym tego zioła w próbach klinicznych uzyskano istotne postępy w leczeniu łuszczycy.

 

 -przeciwutleniacz : ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie znacznemu wzmocnieniu ulegają układy antyoksydacyjne.

 

 -środek przeciwzapalny : ostropest plamisty działa przeciwzapalnie ze względu na inhibicję leukotrienów, wzmacnianie układów enzymów antyoksydacyjnych i usuwanie pewnych toksyn, które zapoczątkowują reakcje zapalne.

 

Zastosowanie:

- łuszczyca,

- zatrucie wątroby,

- żółtaczka,

- zapalenie wątroby,

- marskość wątroby,

- ogólnie ochrona i wzmocnienie wątroby,

- kamienie żółciowe,

- kac,

- reakcja Herxheimera (skutki uboczne detoksykacji, tj. leczenia drożdżycy systemowej),

- toksyczność estrogenowa wątroby (obserwowana w zespole napięcia przedmiesiączkowego).

 

Sposób użycia:

Nasiona ostropestu najlepiej zmielić, rozbić, zmiażdżyć, dodawać do sałatek, musli lub zjadać popijając herbatą 1-2 łyżeczki dziennie.


Waga - 100g

Producent: Dary Natury

Dystrybutor: BIOARP - Polska

Opinie o produkcie (0)

Click Shop | Hosting home.pl