Zamów przez

Tłumacz strony

 

Ostropest plamisty - mielony 100g

Dostępność duża ilość
Cena: 5,00 zł
Cena netto: 4,07 zł
szt Zyskujesz 5 pkt [?]
Ocena:
(Ilość ocen: 348)
Kod produktu:

H2

Producent:
Dary Natury - Polska

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dotychczas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwierdzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby.

Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną.

Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Badania wykazały, że może on zwiększać stężenie glutationu nawet o 35%. Ostropest plamisty skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. Zioło to jest też silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym niż witaminy C i E, przeciwdziała więc uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.

 

Skład:

ostropest plamisty – mielony 100%

 

Charakterystyka:

-odtruwanie i regeneracja wątroby: sylimaryna będąca głównym aktywnym związkiem ostropestu plamistego jest jedną z najsilniej działających, znanych substancji chroniących wątrobę.

 

-normalizowanie replikacji komórek skóry : badania pokazują, że sylimaryna może normalizować replikację komórek skóry poprzez korygowanie współczynnika poziomów cAMP i cGMP (związków kierujących procesami dojrzewania i mnożenia się komórek). Dzięki temu działaniu oraz właściwościom przeciwzapalnym tego zioła w próbach klinicznych uzyskano istotne postępy w leczeniu łuszczycy.

 

 -przeciwutleniacz : ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie znacznemu wzmocnieniu ulegają układy antyoksydacyjne.

 

 -środek przeciwzapalny : ostropest plamisty działa przeciwzapalnie ze względu na inhibicję leukotrienów, wzmacnianie układów enzymów antyoksydacyjnych i usuwanie pewnych toksyn, które zapoczątkowują reakcje zapalne.

 

Zastosowanie:

- łuszczyca,

- zatrucie wątroby,

- żółtaczka,

- zapalenie wątroby,

- marskość wątroby,

- ogólnie ochrona i wzmocnienie wątroby,

- kamienie żółciowe,

- kac,

- reakcja Herxheimera (skutki uboczne detoksykacji, tj. leczenia drożdżycy systemowej),

- toksyczność estrogenowa wątroby (obserwowana w zespole napięcia przedmiesiączkowego).

 

Sposób użycia:

Nasiona ostropestu najlepiej zmielić, rozbić, zmiażdżyć, dodawać do sałatek, musli lub zjadać popijając herbatą 1-2 łyżeczki dziennie.


Waga - 100g

Producent: Dary Natury

Dystrybutor: BIOARP - Polska

Produkty powiązane

BIOARPIL - seria nr 02.2017/003 konsystencja gęsta BIOARPIL - seria nr 02.2017/003 konsystencja gęsta

BIOARPIL – krem ochronno-regeneracyjny oparty na tradycyjnej rosyjskiej recepturze wywodzącej się z doświadczeń lekarzy dermatologów i zielarek praktykujących w pierwszej połowie XX wieku na dalekiej Syberii. Zawiera tylko naturalne składniki aktywne. Skutecznie pielęgnuje zmiany łuszczycowe, powodując ich zanik i długotrwałą remisję.

Cena: 69,00 zł

Emulsja ziołowa - rumianek, uczep trójlistny, babka zwyczajna Emulsja ziołowa - rumianek, uczep trójlistny, babka zwyczajna

Emulsja do kąpieli – ziołowa. Emulsja o działaniu przeciwzapalnym. Skład emulsji pozwala skutecznie pielęgnować skórę podrażnioną, atopową, łuszczycową. Zawiera uczep trójlistny, rumianek, babkę zwyczajną i sól morską.   

Cena: 22,00 zł

Herbatka ekologiczna - ziele uczepu Herbatka ekologiczna - ziele uczepu

Herbatka ekologiczna – ziele uczepu (100%), wyprodukowana w gospodarstwie ekologicznym na Podlasiu, ze zbieranych ręcznie, naturalnie rosnących, wolnych od sztucznych nawozów i chemikaliów roślin.

Cena: 3,50 zł

Len mielony PLUS - 200g Len mielony PLUS - 200g

Len mielony PLUS to wzbogacona odmiana znanego i cenionego Lnu mielonego, o obniżonej zawartości tłuszczu. Zawiera o 30% więcej substancji śluzujących. Postać proszku ułatwia sporządzenie przyjemnego w smaku kleiku i pozwala w pełni wykorzystać jego ...

Cena: 7,00 zł

Ostropest plamisty - mielony 200g Ostropest plamisty - mielony 200g

Ostropest plamisty był stosowany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dotychczas na świecie przeprowadzono ponad 300 badań naukowych potwierdzających skuteczność tego zioła, szczególnie w leczeniu schorzeń wątroby.

Cena: 9,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Click Shop | Hosting home.pl