Zamów przez

Tłumacz strony

 

Dziegieć brzozowy - 50ml

Dostępność duża ilość
Cena: 24,00 zł
Cena netto: 19,51 zł
szt. Zyskujesz 24 pkt [?]
Ocena:
(Ilość ocen: 91)
Kod produktu:

TARU1

Producent:
Bioarp - Polska

Dziegieć brzozowy

  

1. Przeznaczenie:

Surowiec kosmetyczny przeznaczony do maskowania, perfumowania.

Możliwe stosowanie zewnętrzne jako składnik:

•stężenie 1-3%: kremów, balsamów kosmetycznych, lotionów kosmetycznych, wyrobów perfumeryjnych,

•stężenie 1-5%: szamponów, mydeł twardych,

•stężenie 1-30%: wyrobów weterynaryjnych.

 

2. Charakterystyka:

Dziegieć brzozowy - ciemny oleisty płyn o ostrym, charakterystycznym zapachu, jest produktem naturalnym, pozyskanym w wyniku suchej destylacji kory brzozy. Skład chemiczny dziegciu brzozowego jest bardzo złożony i nie do końca poznany. Zawiera między innymi  betulinę, gwajakol, benzen, ksylen, fenol, a także substancje żywiczne, kwasy organiczne, fitoncydy.

Dziegieć brzozowy wykazuje silnie działanie redukujące, odkażające, przeciwświądowe, miejscowo znieczulające, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, wysuszające i przeciwgrzybiczne. W niższych stężeniach (1- 10%) odznacza się działaniem keratoplastycznym (rozmiękcza i rozpulchnia struktury rogowe naskórka) , w wyższych stężeniach (10% - 20%) działaniem keratolitycznym (działa redukująco co objawia się szybszym obumarciem i złuszczeniem warstw naskórka).

Dziegieć stosowany jest w dermo kosmetyce lub jako składnik maści leczniczych. Dermokosmetyki z dziegciem brzozowym  stosowane są w pielęgnacji skóry problematycznej, zwłaszcza tam, gdzie jest wskazane wykorzystanie działania redukującego. Stosowane przez krótki okres, na ograniczone partie skóry i w niezbyt wysokich stężeniach są cennymi środkami pielęgnującymi, które poprawiają wygląd skóry, wpływają na ogólne samopoczucie:  obniżają świąd skóry, dają efekt znieczulenia, co prowadzi do obniżenia stanów nadmiernego napięcia nerwowego i poprawy snu.

 

3. Wskazania:

Składnik dermo kosmetyków stosowanych w pielęgnacji skóry u osób z problemami skórnymi typu: łuszczyca, różnego rodzaju wypryski, zapalenie łojotokowe skóry, atopowe zapalenie skóry i inne choroby skóry o podłożu neurogenno-alergicznym charakteryzujące się  świądem, grzybice, łojotok, trądzik, twardziny, liszaj zwykły, liszaj czerwony płaski, łupież pstry, nużyca (demodecosis), odleżyny, źle gojące się rany, wszawica.

 

4. Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Przed zastosowaniem należy wypróbować działanie dermo kosmetyków z zawartością dziegciu na niewielkim obszarze skóry.

Nie używamy dziegciu i balsamów z jego zawartością na otwarte rany, wrzody i otwarte ropnie, w ostrych stanach zapalnych skóry, w egzemach wywołanych alergiami pochodzenia chemicznego. Nie stosować podczas  ciąży. Przy zastosowaniu czystego dziegciu, jeżeli wystąpiły podrażnienia w pielęgnacji skóry łuszczycowej zaprzestajemy stosowania, jeżeli natomiast podrażnienia wystąpiły przy pielęgnacji skóry z  egzemą nie zaprzestajemy dalszego stosowania. W przypadku egzem podrażnienia mają charakter przemijający. Balsamy z dziegciem o zawartości 2-10% zwykle nie wywołują żadnych podrażnień.

Długotrwałe stosowanie czystego dziegciu lub dermokosmetyków dziegciowych z wysoką procentowa zawartością dziegciu na duże powierzchnie ciała (powyżej 30%) wymaga kontroli laboratoryjnej moczu, gdyż może on działać toksycznie na nerki. Dziegieć posiada działanie fotouczulające (podnosi wrażliwość skóry na promienie słoneczne) może sprowokować oparzenie,  dlatego do 24 godzin po zastosowaniu balsamów dziegciowych nie należy wystawiać ciała bezpośrednio na działanie słońca.

  

5. Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej

 

6. Seria/data przydatności do użycia podana na opakowaniu


Skład INCI: Betula Alba Oil

Dostępne opakowania: Butelka 50ml

Status produktu: surowiec kosmetyczny 

Karta charakterystyki do pobrania (kliknij tutaj).


Wyłączny dystrybutor:

BIOARP Halina Jarosz

Świdnik POLAND

Tel. (+48) 81 46438 73

www.bioarp.pl

E-mail bioarp@bioarp.pl

 

Recepty rosyjskiej medycyny ludowej 

Od wieków stosowano w Rosji dziegieć brzozowy w leczeniu wielu chorób i w pielęgnacji skóry problematycznej.  We współczesnym świecie uzdrawiające właściwości dziegciu wracają do łask. Oto kilka starych recept.

 

Dziegieć w rosyjskiej medycynie ludowej:

Czysty dziegieć zwykle nanoszony jest twardym pędzelkiem, i wcierany w skórę ręką albo przy pomocy tak zwanego „maściowego grzyba” – tj. woreczka, obciągniętego cienkim płótnem (batystem), mocno nabitego gazą, z szerokim kapeluszem i zwężonym u podstawy .

W stacjonarnym stadium łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, egzemie, stosuje się wcieranie czystego dziegciu w miejsca objęte zmianami chorobowymi.  Zauważono, że osoby z egzemami znakomicie przyjmowały kurację czystym dziegciem, podczas gdy źle reagowały na maści z zawartością dziegciu gdzie baza w której rozprowadzono dziegieć niejednokrotnie powodowała podrażnienia. Osoby z  egzemą  zaczynają  od  smarowania roztworami spirytusowymi dziegciu o niskiej koncentracji, a następnie  stopniowo (1 raz  w ciągu  2-3 dni) podnoszą koncentrację dziegciu  podwójnie  i  w końcowym etapie przechodzą  na smarowanie czystym dziegciem. Przy zastosowaniu dziegciu w niskich koncentracjach (1-5%) można dodać do roztworu  1-2% kwasu bornego  – taka mieszanina lepiej penetruje. W początkowym okresie nanosimy dziegieć na 15-30 minut. Następnie usuwamy go tamponami gazowymi nasączonymi olejem roślinnym, wazelinowym lub tranem.  Po usunięciu dziegciu ze skóry pozostanie rumień i obrzęk, dlatego natychmiast stosujemy okłady lub maści łagodzące.  Następnego dnia podrażnienia zanikają. Przy zakażeniu  skóry nakładamy dziegieć początkowo  na  15-20 sekund. Zwiększając  czas  aplikacji  do 2-3 godzin. Aplikacje dziegciu przeprowadzamy codziennie i codziennie  stopniowo zwiększamy czas ich trwania. Maksymalnie do 2-3 godzin. Swędzenie znika  do  4-7 godzin po usunięciu preparatu ze skóry.

W zastarzałe zmiany łuszczycowe  i w tzw. „dyżurne łuski”  można wcierać dziegieć, równocześnie stosując  zabiegi wodne z użyciem gorącej wody i pary. Oto kilka sposobów:

  • W łuszczycowe łuski wcieramy dziegieć i po pół godziny  zmywamy go szorstką gąbką z mydłem lub żelem pod gorącym prysznicem;
  • Wcieramy dziegieć, po czym wchodzimy do wanny z ciepła wodą z dodatkiem naparów z ziół (np. uczep trójlistny) lub olei (np. konopny, z ogórecznika) na 30-60 minut.  Dobry sposób dla osób  z łuszczycą i AZS;
  • Do wanny z ciepłą wodą dodajemy  50-100 g czystego dziegciu .  Długotrwałość  procedury przy ichtiozie (rybia łuska)  i łuszczycy  – od 30 do 60 minut;
  • Przy egzemie  po ciepłej kąpieli z zastosowaniem mydła usuwamy łuski, potem wcieramy dziegieć  i pozostawiamy go na 1 godzinę a następnie znów wchodzimy do wanny z ciepłą wodą.

 

Suchość skóry albo odczucie ściągania usuwamy stosując delikatne kremy natłuszczające  lub kremy z zawartością  mocznika.

 

Samodzielne przygotowanie  balsamu dziegciowego. 

Jako bazę stosujemy naturalne masła kosmetyczne o właściwościach pielęgnujących. Mogą to być: masła pochodzenia roślinnego; masło shea (karite), twarde masło avocado, masło palmowe, lub tłuszcze zwierzęce np. smalec. Aby maść miała przyjemną do stosowania konsystencję do tłuszczu twardego – 60-80% dodajemy 40-20% tłuszczu w płynie np. olej orzecha włoskiego, olej laurowy, olej ze słodkich migdałów, olej winogronowy, olej z konopi, lub olej z czarnuszki. Przed zastosowaniem wybranego tłuszczu warto przeczytać o jego zdrowotnych właściwościach i wpływie na skórę.    

Dla przygotowania balsamu rozgrzewamy w naczyniu zanurzonym w gorącej wodzie twarde tłuszcze a następnie dodajemy oleje. Mieszamy ręcznie lub mikserem. Nie nagrzewamy zbyt mocno tłuszczy twardych aby nie pozbawić  ich pożytecznych właściwości. Wystarczająca temperatura topnienia to  35-40 °C. Do otrzymanej mieszaniny dodajemy od  2 do 10% dziegciu. Zaczynamy od najmniejszej koncentracji. Wskazane jest również dodanie do składu drobno zmielonych ziół np. ogórecznika, nagietka, uczepu trójlistnego, kory wierzby. Do maskowania zapachu można użyć olejków eterycznych; lawendy, jałowca. Gotowy balsam można przechowywać w lodówce lub w szafce w zamkniętym słoiczku. Dziegieć jest naturalnym konserwantem, przedłuży termin przydatności do użycia maści i dobrze zakonserwuje użyte tłuszcze.Maść nanosimy cienką warstwą 2 razy dziennie w miejscach zmian na skórze. Przy poważnych problemach, na przykład, przy strzygącym liszaju, można nakładać gazowe opaski, przesycone maścią.

 

Dziegieć ma również zastosowanie w weterynarii i ogrodnictwie. Mydlany roztwór dziegciu znakomicie niszczy wiele szkodników roślin (np. mszyce). Dzięki specyficznemu, wyrazistemu zapachowi możemy stosować dziegieć jako efektywny środek przeciw komarom i kleszczom. Na nadgarstkach rąk, kostkach nóg wiążemy nici wełniane  przesycone dziegciem.

 

UWAGA: Podane informacje nie mogą być traktowane jako jakakolwiek forma porady lub konsultacji. Zamieszczone informacje nie zastępują porady lekarza ani też nie stanowią rekomendacji określonego sposobu leczenia. Nie powinny one być wykorzystywane do stawiania diagnozy ani leczenia problemów zdrowotnych bądź chorób bez zasięgnięcia porady wykwalifikowanego personelu medycznego.

Produkty powiązane

BIOTAR - balsam do ciała  regeneracyjno – ochronny - pielęgnacja skóry problematycznej - dziegieć brzozowy, biosiarka, olej konopny, uczep trójlistny, ogórecznik BIOTAR - balsam do ciała regeneracyjno – ochronny - pielęgnacja skóry problematycznej - dziegieć brzozowy, biosiarka, olej konopny, uczep trójlistny, ogórecznik

Balsam regeneracyjno-ochronny  do ciała to naturalny, skuteczny produkt do pielęgnacji skóry ciała i  głowy zmienionej chorobowo,  nadmiernie łuszczącej się i uszkodzonej. Skutecznie pielęgnuje skórę u osób z objawami łuszczycy, łupieżu, łojotoku oraz świądu. Złuszcza zrogowaciały naskórek,  nawilża i natłuszcza pozostawiając skórę gładką, miękką i elastyczną.

Cena: 39,00 zł

BIOTAR - szampon – pielęgnacja włosów i skóry głowy z objawami łuszczycy, łojotoku, łupieżu, świądu BIOTAR - szampon – pielęgnacja włosów i skóry głowy z objawami łuszczycy, łojotoku, łupieżu, świądu

BIOTAR ®  - szampon -  to naturalny, skuteczny produkt do pielęgnacji  skóry głowy i włosów u osób z objawami łuszczycy, łupieżu, łojotoku oraz świądu. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Zapewnia włosom i skórze głowy normalny, zdrowy wygląd.

Cena: 39,00 zł

NC – dziegciowa maska do włosów i skóry głowy – do wszystkich typów włosów – przeciw łupieżowi i świądowi skóry głowy – dziegieć brzozowy, D-panthenol, allantoina, masło shea (bez barwników, silikonów, parabenów i sztucznych zapachów) NC – dziegciowa maska do włosów i skóry głowy – do wszystkich typów włosów – przeciw łupieżowi i świądowi skóry głowy – dziegieć brzozowy, D-panthenol, allantoina, masło shea (bez barwników, silikonów, parabenów i sztucznych zapachów)

Maska dziegciowa - przeznaczona do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zawiera naturalny brzozowy dziegieć, który działa przeciwłupieżowo, jest znakomitym  antyseptykiem, odtłuszcza i usuwa świąd skóry. Po zastosowaniu maski polepsza się ogólny stan włosów i skóry głowy, włosy stają się mocniejsze, nabywają zdrowy blask i dłużej pozostają czyste, zmniejsza się ryzyko pojawienia się łupieżu, łuszczenia się skóry i nieprzyjemnego świądu. Dla osiągnięcia lepszego rezultatu rekomendujemy stosowanie maski razem z szamponem dziegciowym. Maska nie zawiera sztucznych barwników, sztucznych zapachów, silikonów i parabenów.

Cena: 28,00 zł

NC – naturalne mydło dziegciowe do ciała i włosów – dziegieć brzozowy NC – naturalne mydło dziegciowe do ciała i włosów – dziegieć brzozowy

Mydło – żel  z zawartością dziegciu brzozowego. Tworzy miękką, przyjemną pianę dzięki czemu skutecznie i delikatnie pielęgnuje skórę ciała i włosy. Zawiera naturalny brzozowy dziegieć, który ma silne regeneracyjne, antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwświądowe działanie. Dziegieć wykazuje korzystne działanie na cały organizm: polepsza sen, zmniejsza podrażnienia skórne, przynosi przypływ sił i energii życiowej. Unikalny aromat mydła przypomni o wsi, o łaźni z brzozowymi witkami, pomoże poczuć bliskość natury. Mydło nie zawiera sztucznych barwników, sztucznych zapachów, silikonów i parabenów.

Cena: 18,90 zł 27,00 zł

B&V  - „UZDRAWIAJĄCE DECYZJE” – profilaktyczny szampon do włosów –  dziegciowy – przeciwłupieżowy  – dziegieć brzozowy B&V - „UZDRAWIAJĄCE DECYZJE” – profilaktyczny szampon do włosów – dziegciowy – przeciwłupieżowy – dziegieć brzozowy

Profilaktyczny szampon z zawartością dziegciu brzozowego, skutecznie ogranicza pojawienie się łupieżu, świąd i suchość skóry. Szampon ma delikatny zapach  dziegciu brzozowego.

Cena: 9,30 zł 16,00 zł

B&V  - szampon brzozowo –dziegciowy dla włosów problematycznych – dziegieć brzozowy, ekstrakt z brzozowych pączków, naturalne proteiny, kwas mlekowy (bez parabenów) B&V - szampon brzozowo –dziegciowy dla włosów problematycznych – dziegieć brzozowy, ekstrakt z brzozowych pączków, naturalne proteiny, kwas mlekowy (bez parabenów)

Szampon przeznaczony do mycia włosów, skłonnych do szybkiego zabrudzenia, szybko przetłuszczających się, z łupieżem. Dziegieć brzozowy dezynfekuje, skutecznie ogranicza pojawienie się łupieżu, świądu i suchości skóry. Ekstrakt brzozowych pączków, kwas mlekowy i naturalne proteiny udoskonalają krwiobieg skóry głowy, stymulują regenerację epidermy. 

Cena: 7,70 zł 14,00 zł

BIOARPIL - seria nr 02.2017/003 konsystencja gęsta BIOARPIL - seria nr 02.2017/003 konsystencja gęsta

BIOARPIL – krem ochronno-regeneracyjny oparty na tradycyjnej rosyjskiej recepturze wywodzącej się z doświadczeń lekarzy dermatologów i zielarek praktykujących w pierwszej połowie XX wieku na dalekiej Syberii. Zawiera tylko naturalne składniki aktywne. Skutecznie pielęgnuje zmiany łuszczycowe, powodując ich zanik i długotrwałą remisję.

Cena: 69,00 zł

BIOARPIL - seria nr 0911/11.2014 konsystencja rzadka BIOARPIL - seria nr 0911/11.2014 konsystencja rzadka

BIOARPIL – krem ochronno-regeneracyjny oparty na tradycyjnej rosyjskiej recepturze wywodzącej się z doświadczeń lekarzy dermatologów i zielarek praktykujących w pierwszej połowie XX wieku na dalekiej Syberii. Zawiera tylko naturalne składniki aktywne. Skutecznie pielęgnuje zmiany łuszczycowe, powodując ich zanik i długotrwałą remisję.

Cena: 40,00 zł

BIOTAR® - mydło dziegciowe - pielęgnacja skóry podrażnionej, łuszczycowej, trądzikowej, tłustej z tendencją do wyprysków i łojotoku – roślinna baza myjąca (olej palmowy), dziegieć brzozowy  BIOTAR® - mydło dziegciowe - pielęgnacja skóry podrażnionej, łuszczycowej, trądzikowej, tłustej z tendencją do wyprysków i łojotoku – roślinna baza myjąca (olej palmowy), dziegieć brzozowy

Mydło specjalne z zawartością dziegciu brzozowego, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry podrażnionej, łuszczycowej, trądzikowej, tłustej z tendencją do wyprysków i łojotoku. Zawiera roślinną bazę myjącą opartą na oleju palmowym.

Cena: 8,00 zł

Mydło dziegciowe - w płynie Mydło dziegciowe - w płynie

Mydło dziegciowe w płynie stworzono do codziennej pielęgnacji skóry rąk i ciała. Dzięki optymalnemupołączeniu składników aktywnych , miękko i efektywnie oczyszcza skórę . Zawiera naturalny pielęgnujący składnik – brzozowy dziegieć, posiadający działanie antyseptyczne , przeciwzapalne ,zmniejszające świąd, regulujące działanie gruczołów łojowych. Przeznaczone dla całej rodziny.

Cena: 12,00 zł

Szampon dziegciowy - tradycyjny Szampon dziegciowy - tradycyjny

Specjalny dermatologiczny szampon dziegciowy pomocny w walce z objawami łuszczycy, oczyszcza skórę, normalizuje jej funkcjonowanie, poprawia wygląd włosów, oraz skutecznie likwiduje łupież oraz łojotok wszelkiego pochodzenia. Roślinne środki pieniące nadają mu delikatności.

  

Cena: 17,00 zł

Szampon ziołowo dziegciowy (bez SLS i parabenów) Szampon ziołowo dziegciowy (bez SLS i parabenów)

Specjalny szampon ziołowo dziegciowy łączący w sobie tradycyjne recepty i nowoczesne osiągnięcia kosmetologów w pielęgnacji włosów. Zestaw 18 syberyjskich roślin i dziegieć brzozowy pozwala przywrócić skórze głowy jej naturalne funkcje. Dziegieć brzozowy –naturalny, ludowy środek przeciw łupieżowi wraz z wyciągami z ziół pozwala bardzo efektywnie walczyć z łupieżem. Szampon zalecany jest w pielęgnacji włosów i skóry głowy w przypadku problemów typu łojotok, łuszczyca, łupież. 

Cena: 24,00 zł

Szampon dziegciowy - popularny Szampon dziegciowy - popularny

Szampon dziegciowy – popularny zawiera w składzie dziegieć brzozowy – naturalny składnik przeciwłupieżowy i przeciwłojotokowy. Kompozycja składników szamponu zapewnia delikatne działanie na włosy i skórę głowy nie powodując nadmiernego przesuszenia i podrażnień. Szampon zawiera dodatek kondycjonujący zapewniający  łatwe rozczesywanie i zwiększenie objętości włosów. Szampon nie zawiera sztucznych zapachów i barwników. Przeznaczony dla osób w każdym wieku.

Cena: 12,00 zł

Dziegciowy żel pod prysznic Dziegciowy żel pod prysznic

Dziegciowy żel pod prysznic przeznaczony do codziennego mycia ciała dla wszystkich członków rodziny. Specjalna formuła żelu zapewnia  delikatną pielęgnację bez przesuszenia i podrażnień.  Wchodzący w skład żelu dziegieć brzozowy to naturalny składnik pielęgnujący, który ma działanie dezynfekujące , przeciwzapalne, odtłuszczające i przeciwświądowe. Żel nie zawiera sztucznych zapachów i barwników.

Nadaje się do częstego stosowania, szczególnie przez osoby z problemem łuszczycy, egzem, łojotoku, trądziku.

 

Cena: 12,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Click Shop | Hosting home.pl